Plecy

Ciekawe cytaty z książki “Work- life balance. Jak znaleźć równowagę w duchu kaizen”


Ta sama rzecz/czynność/osoba może być w Twoim życiu przekleństwem lub błogosławieństwem… wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak TY na to patrzysz. Możesz patrzeć na coś i widzieć niebo, ale możesz też, patrząc na to samo, widzieć piekło.

Recepta na uniknięcie porażki jest bardzo prosta. Po prostu nie rób nic, nigdy nie próbuj nowych rzeczy, nie waż się realizować swoich celów i marzeń, w ogóle nie waż się marzyć, bądź nikim.


Ludzie, którzy pasują do Twojego wnętrza, pojawią się sami, kiedy oczyścisz sobie drogę do osiągnięcia swoich celów.

Pamiętaj, że metoda Kaizen polega na ciągłym udoskonalaniu. Udoskonalanie nie ma końca — to jedna z zasad. Należy udoskonalać każdy aspekt swojego życia po to, żeby być lepszym człowiekiem, lepiej się czuć i uzyskiwać lepsze efekty. Teraz pytanie do Ciebie: w jaki sposób możesz udoskonalić swój odpoczynek? W jaki sposób możesz odpoczywać lepiej i bardziej efektywnie?

Jak to mówią, w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie ma możliwości, by zachować równowagę między życiem a pracą, gdy ciało choruje. Zachęcam zatem do dbania o swoje zdrowie i swoje ciało.

Aby zadbać o work-life balance, niebywale istotne jest regenerowanie sił. Jedną z najlepszych metod, jakie znam, jest medytacja.
Medytacja to stan wolny od myśli. Pozwala na zajrzenie do własnego wnętrza i uporządkowanie go. Medytacja to wgląd w siebie, po to, by stać się lepszym człowiekiem, udoskonalenie siebie. To stan, w którym jesteśmy wolni od problemów i zmartwień, wolni od przyszłości i przeszłości. To stan tu i teraz, głębokie osadzenie w teraźniejszości.
Dzięki medytacji stale odkrywamy, kim tak naprawdę jesteśmy. Poznajemy najgłębszą prawdę życiową, że nie musimy być kimś innym, niż jesteśmy, i że przez całe życie celem dla każdego człowieka jest po prostu być sobą.

“Chciej tu być”. Jest to jedna z moich ulubionych złotych myśli: po prostu ciesz się z tego, co masz dziś. Już teraz możesz robić to, co lubisz, oraz cieszyć się takim spędzaniem czasu, jakie daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. W głębi siebie wiesz, że możesz już teraz zacząć żyć tak, jak tego chcesz, nie udowadniając niczego nikomu. Już teraz możesz mieć tyle zaufania do siebie, by iść za głosem swojego serca i realizować swoje marzenia.

Masz prawo wybierać, czego się dziś chcesz nauczyć, a czego nie. Nie musisz narzucać sobie niczego. Rób tak, jak podpowiada Ci Twoje ciało. Nie ma tu żadnych nakazów ani rozkazów, robisz albo nie, wszystko zależy od Ciebie. Możesz słuchać poleceń nauczyciela, ale jeżeli czujesz, że nie są dla Ciebie, słuchaj swojego organizmu — to on jest Twoim najlepszym nauczycielem.


Pozwalam, aby zdarzenia w moim życiu działy się według najlepszego dla mnie scenariusza.

Zadaj sobie trzy transformujące pytania:
1 Co najlepszego mogę teraz dla siebie zrobić?
2 Jaką jedną małą rzecz mogę zrobić dzisiaj, aby przybliżyć się do osiągnięcia mojego celu? Tego, którego w głębi duszy pragnę najbardziej.
3 Co muszę przestać robić, aby oddalić się od mojego starego/nieaktualnego/niepotrzebnego już „ja”?

Dokonuj lepszych wyborów, podejmuj lepsze decyzje. Bierz to, co jest bliższe Twojemu prawdziwemu “ja”. Wybierz prostotę. Nie komplikuj. Mniej myśl. Więcej działaj. Odrzuć lęk. Zaakceptuj zmiany. Rezygnuj z negatywnej energii, dołujących myśli i ludzi. Zamień negatywne na pozytywne. Ciesz się jak dziecko. Pozwól sobie być sobą. Pozwól sobie na szczęście!

Kaizen, co na polski moglibyśmy przetłumaczyć jako dobrą zmianę, jest wywodzącą się z Japonii praktyką ciągłego doskonalenia. Jej założenia można streścić w jednym zdaniu – regularnie, konsekwentnie wprowadzane małe zmiany prowadzą do dużych rezultatów. W biznesie na całym świecie praktykę tę zaczęto wdrażać w latach osiemdziesiątych XX wieku – i osiągnięto znaczne sukcesy. Okazuje się jednak, że w efekcie zastosowania zasad kaizen można nie tylko poprawić wyniki produkcyjne fabryki czy usprawnić pracę biura, lecz także całkowicie przekonstruować własne życie i uczynić je dokładnie takim, jakie być powinno.

Masz dosyć tego, że dni mijają, a Ty wciąż stoisz w miejscu?

W takim razie przestań mieć dosyć, a zacznij działać! Pytasz: jak? Oczywiście – nic na siłę, nic na hurra, raczej z rozsądkiem, po trochu, ale konsekwentnie w stronę równowagi, balansu, sukcesu i szczęścia. W końcu przecież o nie każdemu i każdej z nas chodzi. Życie szczęśliwe to życie spełnione. Efektywne. I o tym właśnie jest ten poradnik: o życiowej efektywności, która wymaga opracowania dla siebie celu, wytyczenia drogi prowadzącej do jego osiągnięcia, opanowania pewnych konkretnych umiejętności. Chcesz zacząć zmieniać się w duchu kaizen?

W takim razie rusz się! Otwórz tę książkę i zacznij czytać. Małymi krokami, rozdział po rozdziale… Zamówisz ją w każdym Empiku, wystarczy kliknąć tutaj. 

 

SKLEP KAIZEN